Aktualności Aktualności

Lubelski Głos Lasu

Ukazał się czerwcowy numer „Lubelskiego Głosu Lasu”

Tematem przewodnim najnowszego numeru  stały się zagadnienia z zakresu szkółkarstwa. W 29 szkółkach leśnych, zlokalizowanych na terenie lubelskiej dyrekcji LP, co roku produkuje się  średnio od 40 do 50 milionów sadzonek, wykorzystując w racjonalny sposób wszystkie dostępne metody produkcji. O funkcjonowaniu szkółek leśnych, w tym trzech produkujących sadzonki z zakrytym systemem korzeniowym, wytycznych realizowanego obecnie Regionalnego Programu Szkółkarskiego oraz planowanych inwestycjach szkółkarskich w rozmowie z Adamem Kornatem, zastępcą dyrektora ds. gospodarki leśnej. Jej uzupełnieniem jest prezentacja nowoczesnej szkółki leśnej „Marynopole”, położonej na terenie Nadleśnictwa Gościeradów.

W numerze zaglądamy także za kulisy „Leśnego Kalejdoskopu”, programu telewizyjnego emitowanego na antenie TVP 3 Lublin od kwietnia br. Z kolei w cyklu – leśnik z pasją – przeczytać można o łowieckich zainteresowaniach Leszka Walendy, pracownika biura lubelskiej RDLP.  Przypominamy też sylwetki leśników, którzy w ostatnim czasie odeszli z grona leśnej braci.

Lubelski Głos Lasu” jest dodatkiem regionalnym do magazynu „Głos Lasu”, wydawanym przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Zapraszamy do lektury!

Materiały do pobrania