Aktualności Aktualności

Nadleśnictwo Miedzyrzec na XXIX Ogólnopolskim Rajdzie Leśników

Zakończył się XXIX Ogólnopolski Rajd Leśników „Tropem Niedźwiedzia"- Bieszczady 2017. W grupie półtora tysiąca uczestników rajdu, przemierzających szlaki Beskidu Niskiego, Pogórza i Bieszczadów, znalazła się też reprezentacja Nadleśnictwa Międzyrzec.

Uczestnicy spotkania  mieli okazje poznawać walory Podkarpacia zarówno na trasach pieszych i rowerowych, jak też konnych, a nawet pontonowej. Pogoda w tym roku dopisała i na imprezie finałowej, która odbyła się na Arenie w Sanoku, pojawiło się ok. 1800 osób, które świetnie bawiły się na występach i koncertach.

W przerwach rozstrzygnięto rajdowe konkursy, m. in. na fotografię z rajdu. Nagrodę główną zdobyło zdjęcie „Miś na Przełęczy Wyżnej" Iwony Guz. Uhonorowano też rajdowe „naj". Najmłodszy uczestnik to 2-letni Tymoteusz z grupy „Kurpiaki" - Nadleśnictwo Maskulińskie, zaś "najdłużej zdążający na rajd" – przez 74 lata - to Stanisław  Solarczyk z Nadleśnictwa Nowy Targ. Najdłuższą trasę - ponad 10 tys. km - przemierzył Stanisław Grochowski, leśnik mieszkający na stałe w okolicach Chicago. Najliczniejszą ekipę - 50 osób - wystawił Związek Leśników Polskich Regionu Radomskiego.

Nagrodę w konkursie na totem rajdowy zdobyło Nadleśnictwo Elbląg, zaś w rywalizacji na najmniej potrzebną rzecz na rajdzie wygrało Nadleśnictwo Jeleśnia. W konkursie na piosenkę rajdową  pierwsze miejsce zajęła Sandra Blek z Nadleśnictwa Milicz, drugie grupa „Bez Marysi" z Nadleśnictwa Elbląg,  trzecie Justyna Ceranowska z Nadleśnictwa Kutno, która otrzymała też nagrodę publiczności. Podczas uroczystości nagrodzono także uczestników konkursu poetyckiego. Jury uznało, że najlepsze pióro ma Justyna Ceranowska. W konkursie poetyckim swój utwór zaprezentowała także Małgorzata Gajecka z Nadleśnictwa Międzyrzec.

Organizatorem rajdu był Związek Leśników Polskich wraz z 14 nadleśnictwami z terenu RDLP w Krośnie. Jubileuszowy XXX Rajd Leśników, w 100-lcie odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz w roku jubileuszu 100 –lecia działania Związku Leśników Polskich w RP, odbędzie się na terenie RDLP w Łodzi.

Więcej  o  XXIX Rajdzie Leśników: tutaj>>>