Aktualności Aktualności

PUCHAR NORDIC WALKING Z LEŚNIKAMI

W sobotę, 22 lipca na „Międzyrzeckich Jeziorkach" odbyła się V edycja Pucharu Lubelszczyzny Nordic Walking pod hasłem „Lubelskie też chodzi".

Zawody odbyły się dla dzieci i dorosłych  na różnych dystansach,  dostosowanych do różnych grup wiekowych,  zarówno kobiet jak i mężczyzn; uczestniczyły w nich także osoby niepełnosprawne.

Po  raz drugi  zorganizowała je  międzyrzecka Fundacja "W Te Pędy", której pomagał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  Nadleśnictwo Międzyrzec zaś  po raz drugi sprawowało patronat nad wydarzeniem; leśnicy ufundowali także puchary, medale i nagrody. – Cieszymy się, że są organizacje, które w odpowiedzialny, zorganizowany sposób promują aktywny wypoczynek – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Międzyrzec. – Dla nas zorganizowany wypoczynek w lesie jest bezpieczny, ponieważ takie imprezy zawsze są z nami uzgadniane, trasy są monitorowane a leśnicy  przechodzą je wcześniej z organizatorami. Wtedy jesteśmy pewni, że nic się nikomu nie stanie – dodaje.

W tegorocznej rywalizacji wzięło udział około 250 zawodników, najwięcej na dystansie 5 kilometrów. Wystartowali oni także na dystansie 10 km i w półmaratonie. Nadleśnictwo Miedzyrzec szczególnym patronatem objęło „Mini Nordic Walking dla dzieci"; m.in. fundując nagrody dla najmłodszych zwycięzców. – Nagrody zachęcają najmłodszych do uczestniczenia w takich imprezach. Te, które ufundowaliśmy, związane były z promocją aktywnego wypoczynku w lesie. Dla nas najważniejsze jest to, aby jak najwięcej młodych sportowców uczestniczyło w takich imprezach, by przy okazji uczyli się tego, jak zachowywać się z lesie – zwraca uwagę P. Kowalczuk.

Na zwycięzców zawodów czekały okazałe puchary i medale, które wręczali m.in. starosta bialski  Mariusz Filipiuk, wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz oraz Piotr Kowalczuk i Łukasz Rumiński z Nadleśnictwa Międzyrzec.

Głównym celem wydarzenia jest  promocja aktywnego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Lubelszczyzny oraz integracja dynamicznie rozwijającego się regionalnego i ogólnopolskiego środowiska Nordic Walking. To także okazja do propagowania  prawidłowej techniki marszu Nordic Walking  i  promocja miasta, w którym odbywają się zawody.