Asset Publisher Asset Publisher

„Z Łosiem przez las” i przez rezerwat przyrody „Liski”

Nadleśnictwo Międzyrzec w Polskim Radiu RDC „Radiu dla Ciebie”.

11 maja, po raz kolejny red. Piotr Łoś odwiedził Nadleśnictwo Miedzyrzec. Wspólnie z gościem programu - Leszkiem Michalcem, nadleśniczym Nadleśnictwa Międzyrzec - przemierzyli rezerwat przyrody „Liski”

W audycji mowa o początkach utworzenia rezerwatu i jego urokach, które można podziwiać wędrując przez znajdującą się tam ścieżkę przyrodniczo – leśną. Ale też przypomnienie spraw trudnych – w ubiegłym roku na terenie rezerwatu „Liski”, huraganowe wiatry połamały lub wywróciły około 2 tys. drzew. Najstarsze z nich rosną tu od ok. 250 lat. W ramach porządkowania ścieżki przyrodniczo-leśnej, odbywającego się pod nadzorem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, została przeprowadzona wycinka drzew. Wszystkie wycięte drzewa zostały w rezerwacie.

Rezerwat przyrody "Liski" - o powierzchni 129,03 ha - został utworzony 3 grudnia 1981r, na podstawie zarządzenia Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego. Celem utworzenia rezerwatu jest zachowanie lasu o charakterze naturalnym, z licznymi zespołami oraz gatunkami roślin rzadkich i chronionych. Wielogatunkowy drzewostan w rezerwacie, o charakterze zbliżonym do naturalnego, budują potężne dęby i sosny o wymiarach pomnikowych. Wiek najstarszych osobników szacowany jest na około 250 -300 lat.

Aby wysłuchać audycji z Nadleśnictwa Międzyrzec KLIKNIJ TUTAJ!