Asset Publisher Asset Publisher

DOBRE, BO BIALSKIE DLA LASÓW PAŃSTWOWYCH

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych znalazła się w gronie tegorocznych nagrodzonych przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Statuetkę „Dobre, bo Bialskie” oraz dyplomy odebrali nadleśniczowie trzech nadleśnictw z terenu powiatu bialskiego: Leszek Michalec z Nadleśnictwa Międzyrzec, Piotr Musiał z Nadleśnictwa Chotyłów oraz Tomasz Bylina z Nadleśnictwa Biała Podlaska.

Nagrodę „Dobre, bo Bialskie” samorząd powiatu bialskiego przyznaje od 2000r; w tym roku była to już jej 18. edycja – Wyróżnienia przyznawane są przedsiębiorstwom, instytucjom państwowym i samorządowym, osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego oraz organizacjom społecznym i zawodowym, które znacząco przyczyniły się do rozwoju gospodarczego i społecznego naszego powiatu, a przez to do jego promocji – podkreśla Mariusz Kiczyński, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego.

Nagroda dla lubelskiej dyrekcji LP to efekt wsparcia powiatu bialskiego przez Lasy Państwowe w działaniach z zakresu ochrony środowiska, rozwoju infrastruktury drogowej a także szeroko rozumianej edukacji leśnej społeczeństwa. 12 stycznia statuetkę „Dobre, bo Bialskie” nadleśniczowie nadleśnictw z terenu powiatu bialskiego przekazali na ręce Jerzego Sądla, dyrektora RDLP w Lublinie.

Do tej pory nagrodą „Dobre, bo bialskie”, wyróżnionych zostało 85 podmiotów. Podczas tegorocznej edycji wyróżnienia powędrowały m.in. do Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie, przedsiębiorstwa Drewit z Lipnicy, firmy Vikking z Białej Podlaskiej oraz do gminy Leśna Podlaska - laureata konkursu „Gmina Lider Samorządności”.