Asset Publisher Asset Publisher

NADLEŚNICTWO MIĘDZYRZEC W ECHU LEŚNYM

Zapraszamy do lektury!

10 maja ukazał się pierwszy w tym roku numer „Echa leśnego”, dodatku do tygodnika regionalnego „Echo Katolickie”. Prezentujemy w nim różne wymiary pracy północnych nadleśnictw RDLP w Lublinie: Białej Podlaskiej, Chotyłowa, Radzynia Podlaskiego, Parczewa, Międzyrzeca, Sarnak i Włodawy. Numer otwiera strona, poświęcona ważnym wydarzeniom z życia lubelskiej dyrekcji Lasów Państwowych.

Tym razem czynimy to w roku szczególnym, 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego też pojawiają się tematy na styku lasów i historii, pokazujące m.in. miejsca walk o wolność naszej ojczyzny, w których złotymi zgłoskami zapisali się także leśnicy. Jednym z symboli budowania pamięci historycznej jest pomnik leśników, poległych i pomordowanych w walce o wolną Polskę, który zostanie odsłonięty 8 czerwca w Janowie Lubelskim podczas ogólnopolskich obchodów Święta Lasu. Odbywać się one będą pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przy okazji przypominamy tradycję obchodzenia Święta Lasu, sięgającą czasów II Rzeczypospolitej.

Na stronie Nadleśnictwa Międzyrzec wędrujemy przez lasy, które kryją w sobie wiele pomników i mogił, dowodzących niezwykłej historii, jaka się tu działa. Pokazujemy przy okazji w jaki sposób leśnicy czczą pamięć poległych, dbając o miejsca ich wiecznego spoczynku. Takie właśnie miejsce znajduje się na terenie leśnictwa Leszczanka. Prezentujemy także miejsca upamiętniające bohaterów powstania styczniowego. Znalazły się one na trasie rajdu rowerowego, przemierzającego historyczny szlak od dziesięciu lat.

„Echo leśne” ukazało się dzięki współpracy Oficyny Wydawniczej „Podlasie”, wydawcy „Echa Katolickiego” i RDLP w Lublinie, w nakładzie 12 tys. egzemplarzy. 

Aby przeczytać "Echo leśne" kliknij tutaj!

Zapraszamy do lektury!