Asset Publisher Asset Publisher

NADLEŚNICTWO NA PLACU BUDOWY

Od ponad czterech miesięcy trwa budowa nowej siedziby Nadleśnictwa Międzyrzec. Prace budowlane, których wykonawcą jest firma MAL-POL sp. z o.o, znacznie wyprzedziły przyjęty harmonogram rzeczowo – finansowy budowy.

Zgodnie z założeniami projektu,  budynek  zlokalizowany w Międzyrzecu u zbiegu ulic: Leśnej i Balladyny, ma być  nowoczesny i atrakcyjny,  dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Składa się z 3 części: budynku administracyjnego, wiaty edukacyjnej oraz budynku garażowego. Jego powierzchnia użytkowa to  ok.  850 m2. Powstaje  w technologii tradycyjnej, nowoczesnej.; podstawowym elementem jest pustak ceramiczny oraz  drewno w różnych formach.

Zaawansowanie prac
W budynku biurowym inwestor jest na ukończeniu drugiej kondygnacji, która została przykryta stropem. Rozpoczęły się  prace przy konstrukcji dachu, po czym  wmontowane zostaną poszczególne  jego elementy. Do 15 listopada da to bryłę zamkniętą obiektu. Wnętrze budynku biurowego przygotowane jest do położenia tynków. Wszystkie instalacje podtynkowe:  elektryczne, hydrauliczne, sanitarne –  zostały wmontowane w ściany i sufity. Wykonane są  klatki schodowe i  ściany działowe.

Gotowy jest  trzystanowiskowy garaż  z zapleczem gospodarczym ( stan  surowy zamknięty).  Został on pokryty dachem. Wylano też podłoże cementowe  wiaty edukacyjnej o powierzchni ponad 70 m2, ukończono zbrojenia.  Wiata wykonywana  jest  w innej technologii niż obiekt biurowy – w całości wylewana tzw. betonem architektonicznym. Wykonane zostały przyłącza:  kanalizacyjne,  wodociągowe i  energetyczne, podpisana została również  umowa o doprowadzeniu przyłącza gazowego, które ma być gotowe do końca br.  Wykonawca  odwodnił  teren. - Co tydzień lub co dwa wykonawca organizuje narady koordynacyjne z udziałem inwestora i projektanta – Pracowni Projektowej J-Arch. Studio Jarosław Dieduch z Białej Podlaskiej. Uzgadniane są na nich m.in. detale dotyczące wystroju korytarzy, łazienek, części socjalnej czy choćby jakości zamawianej blachy. Zamówione są już elementy ogrodzenia, bramy wjazdowe, rozpoczęło się projektowanie tzw. zielonego ogrodu dla pracowników a także rozmieszczenia zieleni wokół całego obiektu – wyjaśnia Adam Szulik, sekretarz Nadleśnictwa Międzyrzec. – Wykonawca deklaruje ukończenie inwestycji z początkiem września 2020r. – dodaje.

Budowa pokrywana jest z wewnętrznych pieniędzy Lasów Państwowych. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na 15 listopada 2020 r.